Rolety dzień noc Bezinwazyjne

Rolety okienne to popularna alternatywa dla zasłon i firan. Są nowoczesne, stylowe, a przy tym bardzo dobrze przyciemniają pomieszczenie oraz zapewniają poczucie intymności. Popularnością cieszą się przede wszystkim rolety dzień noc, ale również rolety rzymskie oraz rolety plisowane, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Czym się kierować, wybierając rolety wewnętrzne? Przede wszystkim określ, w jakim stylu chcesz zaaranżować mieszkanie lub dom. Rolety dzienno nocne to doskonałe rozwiązanie, gdy stawiasz na prostotę, minimalizm oraz przede wszystkim na funkcjonalność. Czym się charakteryzują?

Rolety dzień-noc co to jest

Rolety typu dzień-noc są bardzo często wybierane do ozdobienia okna nie tylko w domach, ale też biurach. Wynika to z ich charakterystycznej budowy, a raczej wzoru – dwa rodzaje materiałów o różnej przepuszczalności światła połączone są naprzemiennie tworząc paski.

Dzięki takiej budowie można łatwo regulować stopniem zaciemnienia pomieszczenia. Można też wpuścić do wnętrza słońce przez część okna a drugą całkowicie zasłonić. Jednak to nie wszystko, rolety rzymskie są ładne i estetyczne, bez trudu można dobrać odpowiedni kolor, a montaż zajmuje tylko kilka minut. Ten typ rolet jest też bardzo ozdobny, przez co sporo osób rezygnuje z firanek lub dodatkowych tekstyliów okiennych.

Jak działa roleta dzień noc

Jak działają rolety dzień i noc? Działanie rolety jest bardzo proste. Przede wszystkim, ten rodzaj osłon okiennych montuje się wewnątrz domu. Ich mechanizm bardzo przypomina mechanizm działania klasycznych rolet.

Rolety bezinwazyjne typu dzień noc składają się z dwóch rodzajów tkanin – przezroczystych i nieprzezroczystych pasów ułożonych naprzemiennie. Jedna z nich jest zaciemniająca (nieprzepuszczająca światła), druga natomiast transparentna (wpuszczając światło dzienne do wnętrza).

Razem tworzą pasy, znajdujące się od siebie w równej odległości. Umieszczane są na dwóch rolkach i za pomocą sznurka można je opuszczać lub podnosić, ale również ustawiać je w odpowiedniej do pory dnia pozycji. Ponadto sama roleta posiada dwie warstwy zawijane o dolną listwę.

To pozwala nakładać na siebie warstwy przezierne i nieprzezierne – wówczas roleta zaciemnia wnętrze. Moc zaciemnienia pomieszczenia kontroluje się poprzez nałożenie na siebie pasów.

Jak wyregulować roletę? 

Dzięki mechanizmowi możesz w łatwy sposób zaciemnić wnętrze według własnych potrzeb i preferencji. W zależności od pory dnia można całkowicie zaciemnić okna lub pozwolić na dostęp światła. Jeśli ustawisz roletę dzień i noc w pozycji, w której takie same warstwy materiałów – przezroczysta i nieprzezroczysta będą się pokrywać, to wówczas wpuścisz do wnętrza światło.

Jeżeli jednak w ciągu dnia zależy Ci na tym, aby do wnętrza domu wpadało dużo naturalnego światła, to podnieś roletę całkowicie lub częściowo, w taki sposób aby pasy o jednakowej strukturze nachodziły na siebie. Pamiętaj jednak, że wtedy chowasz paski, które są niewątpliwą ozdobą okna. Możesz też zaciemnić wnętrze, gdy na zewnątrz jest gorąco lub chcesz więcej prywatności, to ustaw roletę w taki sposób, aby pasy o różnej przepuszczalności światła nachodziły na siebie.

W ten sposób stworzysz jednolitą roletę, która będzie podobna do klasycznej rolety wewnętrznej. Pamiętaj, to od Ciebie zależy ile światła wpuścisz do swojego wnętrza w zależności od Twoich potrzeb i nastrój danego dnia.

Jakie są rodzaje rolety dzień-noc

Jednym z najczęściej padających pytań jest to, jakie rolety dzień i noc wybrać. Dzięki szerokiemu asortymentowi tego rodzaju rolet z pewnością znajdziesz coś dla siebie, a wybór będzie prosty i nie przysporzy kłopotów.

Sklep Lagusto.pl oferuje osłony okienne dopasowane do każdego portfela! Kupując rolety dzień-noc zwróć uwagę na ich rodzaj ponieważ będzie on miał wpływ nie tylko na sposób użytkowania rolety na co dzień, ale też na walory estetyczne całej rolety. Ze względu na rodzaj montażu do wyboru masz rolety:

  • klasyczne zwane też wolnowiszącymi – jest to tradycyjny sposób na zasłonięcie okna. Ich dużą zaletą jest fakt, że można je zastosować w większych pomieszczeniach oraz do coraz bardziej popularnych dużych okien (przeszkleń). Jeżeli chodzi o montaż, to jest tutaj dużo możliwości. Rolety klasyczne można zamontować nad oknem do ściany, poza wnęką okienną lub do sufitu. Natomiast mniejsze rolety można zamontować bezpośrednio na skrzydle okna. Dodatkowo duże rolety możesz wykorzystać jako ekran projekcyjny, co z pewnością ucieszy każdego fana filmów;
 • mini rolety (bez kasety) – ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko cena, ale też sposób montażu (jest on łatwiejszy w porównaniu do montażu rolet w kasecie). Jeżeli chodzi o wady, to dla niektórych osób brak kasety może kojarzyć się z zakurzonym materiałem, jednak jest na to łatwy sposób – wystarczy raz na dwa tygodnie za pomocą miękkiej ściereczki lub odkurzacza przetrzeć materiał rolety.

Pamiętaj aby w przypadku odkurzacza użyć końcówki zwanej szczotką. Montaż rolety bez kasety jest bardzo łatwy, możesz przykleić ją do ramy okiennej używając do tego celu specjalnej taśmy lub za pomocą specjalnych uchwytów. Obie metody są bezinwazyjne. Oznacza to, że w przypadku gdy będziesz chciał zmienić rolety lub usunąć je całkowicie to po demontażu nie pozostanie po nich w ogóle śladu. Aby roleta nie “lata”, gdy okno jest otwarte lub uchylone montowane są prowadnice, które utrzymują roletę w stałej odległości od okna;

 • w kasecie – ich ogromną zaletą jest fakt, że materiał wykorzystany na roletę jest zabezpieczony przed kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami. Montowane są do skrzydła okiennego, a po bokach posiadają dodatkowe prowadnice, których zadaniem jest utrzymanie materiału w tej samej odległości od okna. Dzięki czemu roleta nie zwisa mało estetycznie w momencie, gdy okno jest uchylone oraz nie “lata” gdy okno jest otwarte i wieje orzeźwiający wiatr.

Dodatkowo prowadnice sprawiają, że roleta szczelnie przylega do ramy okiennej i żadna promienie słoneczne nie mają szans się przedostać bokiem rolety. Dokładnie licowanie prowadnic ze skrzydłem okiennym tworzy jedną, bardzo estetyczną całość. Jeżeli chodzi o montaż to podobnie jak w przypadku rolet bez kasety masz do wyboru sposób tradycyjny poprzez przykręcenie kasety do ramy okiennej lub bezinwazyjny tutaj montujesz roletę do ramy okna za pomocą specjalnych haczyków lub przyklejając ją za pomocą specjalnej taśmy.

Na co powinieneś zwrócić uwagę kupując roletę dzień-noc

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo rozwiązań służących do zabezpieczenia okien przed promieniami słonecznymi. Wybór właściwego rozwiązania wpływa nie tylko na względy praktyczne, ale też estetyczne. Jednym z popularniejszych rozwiązań są rolety typu dzień-noc. Wybierając je warto zwrócić uwagę na takie elementy jak:

 • sposób montażu – do wyboru masz dwa rodzaje montażu: inwazyjny i bezinwazyjny. W przypadku pierwszej metody rolety należy przymocować do ramy okiennej lub ściany na stałe za pomocą wkrętów wykonując specjalne nawiercenia w miejscu w którym będzie przymocowana górna szyna oraz na dolnej części ramy okiennej (w miejscu w którym należy zamontować zaciski).

Metoda inwazyjna gwarantuje pewny i bezpieczny montaż. Z kolei montaż bezinwazyjny pozwala na zamocowanie rolety na ramie okiennej za pomocą specjalnej taśmy lub zaczepów. Wystarczy roletę zaczepić na górnej części ramy okiennej. Metoda bezinwazyjna jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego kto lubi często zmieniać wystrój okna, nie jest pewny swojej decyzji lub wynajmuje mieszkanie oraz dla wszystkich tych którzy cenią sobie wygodę i łatwość montażu;

 • materiał – wybierając materiał do rolety zwróć uwagę na to jak bardzo ma on być transparenty (mowa o materiale przepuszczającym promienie słoneczne). Jasne pasy delikatnie osłaniają wnętrze przepuszczając światło dzienne, dzięki czemu oczy odpoczywają. Dodatkowo zwróć uwagę aby połączenie obu materiałów tworzyło między sobą harmonię. Tutaj możesz postawić na monochromatyczne połączenie lub wręcz odwrotnie na odważny kontrast;
 • stronę sterowania – podnoszenie i opuszczanie rolety odbywa się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, dzięki któremu możesz ustawić roletę na odpowiedniej wysokości i zaciemnieniu. Dlatego ważne jest abyś właściwie wybrał stronę na której ma być umieszczony mechanizm. Zamawiając roletę do wyboru masz sterowanie prawo lub lewostronne. Najwygodniejszą opcją jest umieszczanie mechanizmu po przeciwnej stronie niż znajduje się klamka okienna – jeżeli jest ona po lewej stronie skrzydła to wówczas mechanizm rolety powinien znajdować się po prawej stronie okna;
 • kolor osprzętu – jest to dość istotny detal podczas wybierania rolet. Będzie on w dużym stopniu uzależniony od koloru Twoich okien. Posiadając białe ramy okienne postaw na białe wykończenie rolet, dzięki czemu jeszcze lepiej wtopić się one w okno. Natomiast gdy rama Twoich okien jest ciemna to dobrym rozwiązaniem będą rolety wykończone w kolorze brązowym.

Zalety i wady rolet dzień noc

Żaluzje dzień noc mają zarówno zalety, jak i wady. Zalety rolet dzień noc to przede wszystkim ciekawy, minimalistyczny design, a także funkcjonalność.

Składają się z dwóch pasów dzięki czemu umożliwiają płynną, precyzyjną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Choć są nowoczesne, cechują się prostotą, posiadają również dekoracyjny charakter. I jak mogłeś się przekonać, są proste i bezinwazyjne w montażu, nie musisz wiercić w ramie okiennej.

A jakie są wady? Niektórzy uważają, że wady rolety dzień noc to nieatrakcyjny wygląd z zewnątrz budynku, choć to kwestia dyskusyjna. Największą trudność może stanowić ich czyszczenie rolety, ponieważ nie jest możliwe ich wypranie, jak w przypadku m.in. rolet rzymskich. Ale i w tym zakresie mamy dla ciebie kilka porad (ostatni akapit).

Aranżacje rolety dzień noc

Zanim przejdziemy do tego, jak czyścić okna rolety, mamy kilka pomysłów na aranżację. Ta dekoracja okien najlepiej sprawdzi się w przypadku każdego wnętrza, pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym lub klasycznym stylu. To popularne rozwiązanie w przypadku wystroju w stylu skandynawskim czy industrialnym.

Roleta dzień noc sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, jak i w salonie czy w pokoju dziecięcym. Co więcej, dostępny jest szeroki wybór kolorów rolet dzień noc, od bieli i beżu, po ciemny granat, brąz. Są nawet wersje żółte, zielone czy czerwone.

Tylko musisz pamiętać, że decydując się na taki kolor, światło, które będzie wpadać do pomieszczenia, będzie dawać lekki „zafarb”. Może mieć to znaczenie np. wtedy, gdy posiadasz studio fotograficzne w domu, wtedy rolety żółte, niebieskie czy czerwone będą przekłamywać kolory na zdjęciach.

Za najbardziej uniwersalne uważa się rolety do dużych okien – szare oraz beżowe. Są neutralne, dobrze się prezentują, niezależnie od aranżacji. Równie popularnym wyborem jest roleta dzień noc białe, aczkolwiek w przypadku pomieszczeń mocno nasłonecznionych mogą niedostatecznie spełniać funkcję przyciemniającą w ciągu dnia.

A czy można łączyć rolety mini z firankami? Zdecydowanie! To ciekawe połączenie do sypialni, które sprawia, że całość nabiera przytulnego charakteru. Niektórzy decydują się także na rolety i zasłony, głównie ze względu na dekoracyjny charakter tych drugich. Najlepiej wygląda to w salonie oraz w jadalni.

Roleta dzień noc dopasowana do Twoich potrzeb

Rolety okienne dzień noc możesz bez najmniejszego problemu dopasować do swoich potrzeb i gustu, a co najważniejsze do swojego okna, dzięki czemu będzie ona doskonale spełniać swoje funkcje. Wybierając roletę to Ty decydujesz o:

  • rodzaju rolety do wyboru masz:
   • roletę bezinwazyjną LITE – wówczas do wyboru masz rozmiary odpowiadające standardowym i najczęściej występującym rozmiarom okien;
   • roletę bezinwazyjną na wymiar – jest to rozwiązanie dla każdego, kto posiada otwory okienne o niestandardowych wymiarach. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możesz określić szerokość i wysokość rolety z dokładnością do 1 mm;
  • kolorze – szeroki wybór kolorów oraz faktur sprawi, że bez problemu znajdziesz roletę pasującą do wnętrza Twojego domu;
 • rodzaju montażu – decydując się na rolety bezinwazyjne możesz zawiesić je za pomocą dedykowanych haczyków lub specjalnej taśmy;
 • stronie sterowania – określ czy mechanizm łańcuszkowy rolety ma się znajdować po lewej czy prawej stronie ramy okiennej;
 • kolorze osprzętu – do wyboru masz kolor biały lub brązowy, postaw na ten który stworzy większą harmonię z ramą Twojego okna;
 • prowadnicach – rekomendujemy wybór rolet z prowadnicami, to dzięki nim przylega równomiernie do okna roleta i nie odstaje mało estetycznie w monecie, gdy okno jest uchylone. Możesz oczywiście zamówić roletę bez prowadzenia bocznego jednak jest to rozwiązanie mało praktyczne
 • przedłużane wieszaki – zamawiając rolety na Lagusto.pl masz możliwość wybrania przedłużonych wieszaków do okien, które posiadają wywietrzniki. Taki haczyk obniża roletę o 3,5 cm.

PAMIĘTAJ! Informację o przedłużanych wieszakach należy wpisać w uwagach do zamówienia, do których z zamówionych rolet mamy zastosować dłuższe wieszaki.

Rolety dzień noc, na wymiar czy gotowe?

W sklepach znajdziesz zarówno rolety bezinwazyjne gotowe, jak i na wymiar. Te pierwsze mają standardowe rozmiary, są niedrogie, a ponadto dostępne „od ręki”. W praktyce jednak często okazuje się, że nachodzą na ramy lub wręcz przeciwnie, są zbyt wąskie, nie zakrywają całego okna.

Dlatego znacznie częściej rekomenduje się na zamówienie rolety na wymiar, co oferują przede wszystkim takie sklepy internetowe z roletami jak nasz. Przy czym cena rolety na wymiar wcale nie musi być wyższa niż gotowych modeli, a można przynajmniej idealnie dopasować ją do swoich potrzeb, także pod względem długości. Tak samo jest w przypadku rolety w kasecie z prowadnicami na wymiar.

Montaż rolety dzień noc

Jak zamontować rolety dzień i noc? To nic trudnego! Każdy produkt zawiera instrukcję obsługi i montażu, która w łatwy sposób objaśnia, jak zainstalować roletę. Ponadto każda produkt w sklepie Lagusto.pl posiada odpowiednie atesty. To gwarantuje odpowiednią żywotność produktu. Rolety bezinwazyjne występują w dwóch wariantach – to mini rolety oraz roleta dzień noc w kasecie. Czym się różnią?

Montaż mini rolet jest bardzo prosty. Wystarczy przymocować ją za pomocą haczyków lub przyssawek do ramy okna. W równie łatwy sposób demontuje się ją, nie pozostawiając żadnych śladów na oknie. To najczęściej również tanie rolety, których cena wynosi ok. 30 zł.

Są idealne zwłaszcza do wynajmowanych mieszkań, gdy nie możesz pozwolić sobie na żadną ingerencję w ramę okienną. A czy to rozwiązanie jest wygodne i praktyczne? Tak, ponieważ montaż rolet z żyłką umożliwia utrzymanie tkaniny w jednej pozycji, nawet po uchyleniu okna, będzie ona do niego przylegać.

Równie często wybieraną opcją jest roleta dzień noc w kasecie z prowadnicami. Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować roletę, to mamy dobrą wiadomość – całość również mocuje się przy pomocy haczyków lub przyklejając do ramy. Jaka jest więc różnica? Rolety w kasecie płaskiej umieszczane są w specjalnej ramie, osiągając tym samym idealne przyleganie do szyby. Większość osób uważa również, że rolety z prowadnicami są bardziej estetyczne.

Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że w obu przypadkach możliwy jest montaż bezinwazyjny rolety, bez uszkadzania ramy okiennej. Można je montować do ramy okna za pomocą przylepców. Monter w ten sam sposób instaluje się również prowadnice. Dzięki temu właściciel domu nie martwi się o stan ramy okiennej. W przypadku wymiany, po prostu odkleja elementy systemu z okna.

Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Na koniec mamy wskazówki, jak wyczyścić rolety na ramie okiennej. Jak już wspominaliśmy, mają one tę wadę, że nie można ich wyprać w pralce, aczkolwiek są inne sposoby. Gdy chcesz jedynie oczyścić roletę z kurzu, możesz ją po prostu odkurzyć. Ważne jest wtedy, aby włączyć niskie obroty odkurzacza, a także użyć końcówki ze szczotką. Jeśli boisz się, że uszkodzisz roletę, wtedy przetrzyj ją przy pomocy miękkiej ściereczki lub miotełki do kurzu.

Co w sytuacji, gdy na tkaninie pojawią się nieestetyczne plamy? Tutaj również przyda się miękka ściereczka, aczkolwiek tym razem należy ją delikatnie nasączyć wodą z detergentem. Może to być płyn do prania lub… płyn do naczyń. Ostrożnie pocieraj roletę, nigdy nie powinno się jej szorować, ponieważ wtedy nietrudno o uszkodzenie materiału, zwłaszcza jego prześwitującej części.

Czemu warto kupić rolety dzień noc w Lagusto.pl

Szukając rolet do swojego wnętrza znajdziesz wiele sklepów, które będą zachwalać swoje produkty i jesteśmy pewni, że będziesz się zastanawiać, który sklep wybrać. My polecamy Ci sklep Lagusto.pl, oferujemy Ci szeroki wybór rolet dzień / noc (lub: dzień i noc).

Jak wybrać najlepszą ofertę? Oczywiście, wystarczy jedynie skorzystać z opcji sortowania i filtrowania. Dzięki nim znajdziesz najlepsze rolety dzień i noc w najbardziej atrakcyjnych cenach. Zobacz co zyskujesz dekorując z nami okna:

  • korzystną cenę – przeglądając ofertę naszego sklepu z pewnością zauważysz, że oferowane przez nas ceny są atrakcyjne i konkurencyjne. Możesz być pewien, że kupując u nas cena będzie korzystniejsza w porównaniu z innymi sklepami zarówno internetowymi, jak i stacjonarnymi;
  • szeroki wybór – podstawowym zadaniem rolety, jest osłonięcie wnętrza przed promieniami słonecznymi. Jednak równie ważny jest jej wygląd w końcu jest to główny element dekoracyjny okna. Dlatego w Lagudto.pl zadbaliśmy o to abyś miał szeroki wybór nie tylko faktur i kolorów, dzięki czemu bez najmniejszego problemu wybierzesz roletę dzień-noc pasującą do Twojego salonu, sypialni lub pokoju dziecka;
 • spersonalizowany produkt – wybierając roletę zwróć uwagę na każdy szczegół. Ważne są nie tylko kolor i faktura tkaniny, ale też rodzaj montażu, stronę sterowania roletą, kolor osprzętu czy rodzaj prowadnic lub ich brak;
 • roletę na wymiar – w ofercie Lagusto.pl z pewnością znajdziesz produkty, które spełnią Twoje oczekiwania w 100% do wyboru masz gotowe rolety, może się jednak zdarzyć, że nie będą one pasować do wymiarów Twojego okna. Dlatego też w naszej ofercie znajdziesz rolety na wymiar, to Ty decydujesz o ich szerokości i wysokości z dokładnością do 1 milimetra;
 • bezpieczne zakupy – kupując u nas możesz być pewien, że nie tylko kupujesz produkty najlepszej jakości, ale też możesz być spokojny o ich dostawę i transport. Jako potwierdzenie naszych słów niech świadczy fakt, że zaufało nam już tysiące klientów;
 • najlepszych specjalistów – kupując w Lagusto.pl w każdej chwili możesz do nas zadzwonić: 502 079 039 lub napisać: info@lagusto.pl. Doradzimy, odpowiemy na każde Twoje pytanie i rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości;
 • wygodę – nie musisz zastanawiać się do której jest otwarty sklep. Zakupy zrobisz wygodnie w dogodnym dla Ciebie momencie. To Ty decydujesz czy składasz zamówienie siedząc wygodnie na kanapie, podczas przerwy w pracy czy będąc na spacerze z psem. Sklep internetowy ma tę ogromną zaletę, że zakupy możesz zrobić o każdej porze dnia i nocy przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez wszystkie 365 dni;
 • doskonałą obsługę posprzedażową – w Lagusto.pl dbamy o swoich klientów nie tylko podczas zakupu, ale również po. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz do nas zadzwonić: 502 079 039 lub napisać: info@lagusto.pl a my pomożemy Ci rozwiązać napotkany przez Ciebie problem.

Nasz poradnik

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak