Ważna informacja! Nasze rolety są produkowane w Polsce z zachowaniem restrykcyjnych przepisów higienicznych.
zamknij

Rolety dzien noc bezinwazyjne mini

Rolety dzień noc Bezinwazyjne

Rolety dzień noc bezinwazyjne mini

Sklep Lagusto.pl oferuje również szeroki wybór rolet dzień / noc (lub: dzień i noc). Jak wybrać najlepszą ofertę? Oczywiście, wystarczy jedynie skorzystać z opcji sortowania i filtrowania. Dzięki nim nasi klienci znajdą najlepsze rolety dzień i noc w najbardziej atrakcyjnych cenach.
Jak działają rolety dzień i noc? Przede wszystkim, rolety tego rodzaju montuje się wewnątrz domu. Ich mechanizm bardzo przypomina mechanizm działania klasycznych rolet. Za pomocą sznurka można je opuszczać lub podnosić, ale również ustawiać je w odpowiedniej do pory dnia pozycji. W jaki sposób działają rolety dzień i noc? Ich powierzchnia składa się z przezroczystych i nieprzezroczystych pasów ułożonych naprzemiennie.
Ponadto sama roleta posiada dwie warstwy zawijane o dolną listwę. To pozwala nakładać na siebie warstwy przezierne i nieprzezierne – wówczas roleta zaciemnia wnętrze. Jeśli użytkownik ustawi roletę dzień i noc w pozycji, w której obie warstwy – przezroczysta i nieprzezroczysta się pokrywają, to wówczas wpuszcza do wnętrza światło.
Rolety dzień i noc są bezinwazyjne, bowiem można je montować do ramy okna za pomocą przylepców. Monter w ten sam sposób instaluje również prowadnice. Dzięki temu właściciel domu nie martwi się o stan ramy okiennej. W przypadku wymiany, po prostu odkleja elementy systemu z okna.
Jak zamontować rolety dzień i noc? To nic trudnego! Każdy produkt zawiera instrukcję obsługi i montażu, która w łatwy sposób objaśnia, jak zainstalować roletę. Ponadto każda produkt w sklepie Lagusto posiada odpowiedni e atesty. To gwarantuje odpowiednią żywotność produktu.
Jednym z najczęściej padających pytań jest to, jakie rolety dzień i noc wybrać. Dzięki szerokiemu asortymentowi tego rodzaju rolet, wybór będzie prosty i nie przysporzy kłopotów. Sklep Lagusto oferuje rolety dzień i noc dopasowane do każdego portfela!

Przedłużane wieszaki

Istnieje możliwość wyboru przedłużanych wieszaków do okien z wywietrznikami. Wieszak obniża roletę o 3,5cm.
Informację o przedłużanych wieszakach należy wpisać w uwagach do zamówienia, do których z zamówionych rolet mamy zastosować dłuższe wieszaki.

Jak wybrać roletę na okno? Rolety na dzień i noc
Rolety okienne to popularna alternatywa dla zasłon i firan. Są nowoczesne, stylowe, a przy tym bardzo dobrze przyciemniają pomieszczenie oraz zapewniają poczucie intymności. Popularnością cieszą się przede wszystkim rolety dzień noc, ale również rolety rzymskie oraz rolety plisowane, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym.
Czym się kierować, wybierając rolety wewnętrzne? Przede wszystkim określ, w jakim stylu chcesz zaaranżować mieszkanie lub dom. Rolety dzienno nocne to rozwiązanie, gdy stawiasz na prostotę, minimalizm oraz przede wszystkim funkcjonalność. Czym się charakteryzują?
Roleta bezinwazyjna typu dzień noc wykonana jest z dwóch rodzajów tkanin. Jednak z nich jest zaciemniająca, druga natomiast transparentna. Razem tworzą pasy, znajdujące się od siebie w równej odległości. Umieszczane są na dwóch rolkach, a w przy pomocy sznurka, kontroluje się sposób nałożenia na siebie pasów.
To odpowiedź na pytanie, jak wyregulować roletę. W zależności od potrzeb oraz pory dnia można całkowicie zaciemnić okna lub pozwolić na dostęp światła. Oprócz tego istnieje możliwość pełnego zwinięcia rolety, dzięki czemu możesz odkryć okno, np. w celu jego umycia.
Tym samym żaluzje dzień noc są nie tylko funkcjonalne, ale stanowią też element dekoracyjny. A czy możliwy jest ich bezinwazyjny montaż?

Montaż rolety dzień noc
Rolety bezinwazyjne występują w dwóch wariantach – to mini rolety oraz roleta dzień noc w kasecie. Czym się różnią?
Montaż mini rolet jest bardzo prosty. Wystarczy przymocować ją za pomocą haczyków lub przyssawek do ramy okna. W równie łatwy sposób demontuje się ją, nie pozostawiając żadnych śladów na oknie. To najczęściej również tanie rolety, których cena wynosi ok. 30 zł. Są idealne zwłaszcza do wynajmowanych mieszkań, gdy nie możesz pozwolić sobie na żadną ingerencję w ramę okienną. A czy to rozwiązanie jest wygodne i praktyczne? Tak, ponieważ montaż rolet z żyłką umożliwia utrzymanie tkaniny w jednej pozycji, nawet po uchyleniu okna, będzie ona do niego przylegać.
Równie często wybieraną opcją jest roleta dzień noc w kasecie z prowadnicami. Jeśli zastanawiasz się, jak zamontować roletę, to mamy dobrą wiadomość – całość również mocuje się przy pomocy haczyków lub przyklejając do ramy. Jaka jest więc różnica? Rolety w kasecie płaskiej umieszczane są w specjalnej ramie, osiągając tym samym idealne przyleganie do szyby. Większość osób uważa również, że rolety z prowadnicami są bardziej estetyczne.
Na koniec warto jeszcze raz podkreślić, że w obu przypadkach możliwy jest montaż bezinwazyjny rolety, bez uszkadzania ramy okiennej.

Rolety dzień noc, na wymiar czy gotowe?
W sklepach znajdziesz zarówno rolety bezinwazyjne gotowe, jak i na wymiar. Te pierwsze mają standardowe rozmiary, są niedrogie, a ponadto dostępne „od ręki”. W praktyce jednak często okazuje się, że nachodzą na ramy lub wręcz przeciwnie, są zbyt wąskie, nie zakrywają całego okna. Dlatego znacznie częściej rekomenduje się na zamówienie rolety na wymiar, co oferują przede wszystkim takie sklepy internetowe z roletami jak nasz.
Przy czym cena rolety na wymiar wcale nie musi być wyższa niż gotowych modeli, a można przynajmniej idealnie dopasować ją do swoich potrzeb, także pod względem długości. Tak samo jest w przypadku rolety w kasecie z prowadnicami na wymiar.

Zalety i wady rolet dzień noc
Żaluzje dzień noc mają zarówno zalety, jak i wady. Zalety rolet dzień noc to przede wszystkim ciekawy, minimalistyczny design, a także funkcjonalność. Umożliwiają płynną, precyzyjną regulację światła wpadającego do pomieszczenia. Choć są nowoczesne, cechują się prostotą, posiadają również dekoracyjny charakter. I jak mogłeś się przekonać, są proste i bezinwazyjne w montażu, nie musisz wiercić w ramie okiennej.
A jakie są wady? Niektórzy uważają, że wady rolety dzień noc to nieatrakcyjny wygląd z zewnątrz budynku, choć to kwestia dyskusyjna. Największą trudność może stanowić ich czyszczenie rolety, ponieważ nie jest możliwe ich wypranie, jak w przypadku m.in. rolet rzymskich. Ale i w tym zakresie mamy dla ciebie kilka porad (ostatni akapit).

Aranżacje rolety rzymskie dzień noc
Zanim przejdziemy do tego, jak czyścić okna rolety, mamy kilka pomysłów na aranżację. Ta dekoracja okien najlepiej sprawdzi się w przypadku każdego wnętrza, pomieszczeń urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym lub klasycznym stylu. To popularne rozwiązanie w przypadku wystroju w stylu skandynawskim czy industrialnym.
Roleta dzień noc sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, zarówno w kuchni, jak i w salonie czy w pokoju dziecięcym. Co więcej, dostępny jest szeroki wybór kolorów rolet dzień noc, od bieli i beżu, po ciemny granat, brąz. Są nawet wersje żółte, zielone czy czerwone.
Tylko musisz pamiętać, że decydując się na taki kolor, światło, które będzie wpadać do pomieszczenia, będzie dawać lekki „zafarb”. Może mieć to znaczenie np. wtedy, gdy posiadasz studio fotograficzne w domu, wtedy rolety żółte, niebieskie czy czerwone będą przekłamywać kolory na zdjęciach.
Za najbardziej uniwersalne uważa się rolety do dużych okien – szare oraz beżowe. Są neutralne, dobrze się prezentują, niezależnie od aranżacji. Równie popularnym wyborem jest roleta dzień noc białe, aczkolwiek w przypadku pomieszczeń mocno nasłonecznionych mogą niedostatecznie spełniać funkcję przyciemniającą w ciągu dnia.
A czy można łączyć rolety mini z firankami? Zdecydowanie! To ciekawe połączenie do sypialni, które sprawia, że całość nabiera przytulnego charakteru. Niektórzy decydują się także na rolety  i zasłony, głównie ze względu na dekoracyjny charakter tych drugich. Najlepiej wygląda to w salonie oraz w jadalni.

Jak wyczyścić rolety dzień noc?
Na koniec mamy wskazówki, jak wyczyścić rolety na ramie okiennej. Jak już wspominaliśmy, mają one tę wadę, że nie można ich wyprać w pralce, aczkolwiek są inne sposoby.
Gdy chcesz jedynie oczyścić roletę z kurzu, możesz ją po prostu odkurzyć. Ważne jest wtedy, aby włączyć niskie obroty odkurzacza, a także użyć końcówki ze szczotką. Jeśli boisz się, że uszkodzisz roletę, wtedy przetrzyj ją przy pomocy miękkiej ściereczki lub miotełki do kurzu.
Co w sytuacji, gdy na tkaninie pojawią się nieestetyczne plamy? Tutaj również przyda się miękka ściereczka, aczkolwiek tym razem należy ją delikatnie nasączyć wodą z detergentem. Może to być płyn do prania lub… płyn do naczyń. Ostrożnie pocieraj roletę, nigdy nie powinno się jej szorować, ponieważ wtedy nietrudno o uszkodzenie materiału, zwłaszcza jego prześwitującej części.

Nasz poradnik

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak