Tanie rolety dzień noc

Cena rolet wewnętrznych – od czego zależy?

Niesłabnąca od lat popularność rolet wewnętrznych sprawiła, że na rynku dostępne są setki modeli różniących się wyglądem, typem tkaniny, rozmiarem, mechanizmem zwijania czy sposobem mocowania. W efekcie za rolety wewnętrzne o tym samym rozmiarze można zapłacić różne ceny w zależności od wybranych cech produktu. Jakie parametry wpływają istotnie na finalny koszt rolety wewnętrznej czy rolety dzień noc? Które rolety wewnętrzne są najtańsze, a które najdroższe?

Osoby planujące zakup rolet wewnętrznych do domu, mieszkania czy biura, często zastanawiają się, skąd biorą się rozbieżności w ich cenach. Większość klientów rozumie, że koszt rolet wewnętrznych jest tym wyższy, im więcej materiału trzeba zużyć do ich produkcji. Nie jest to jednak jedyny czynnik, który wpływa na ostateczną cenę rolet wewnętrznych oraz rolet dzień i noc. Ich koszt wynika również z typu wybranego mechanizmu, sposobu montażu, materiału, a nawet koloru.

Rozmiar rolety ma znaczenie

Ważnym czynnikiem wpływającym na cenę rolet wewnętrznych czy rolet dzień i noc jest wymiar okna, do którego mają one pasować. Duży rozmiar rolety wewnętrznej wiąże się z użyciem przez producenta większej ilości nie tylko samego materiału, ale także elementów mechanizmu zwijania.
Wymiar okna jest ważny z jeszcze innego powodu. Jeżeli w naszym domu, mieszkaniu czy biurze zamontowane są okna standardowe (inaczej okna typowe), możemy zawczasu założyć, że uda nam się kupić rolety wewnętrzne w korzystnej cenie.

Dlaczego? Producenci rolet wewnętrznych, rolet plisowanych czy rolet dzień i noc, korzystając z tabeli rozmiarów okien typowych, wytwarzają duże ilości rolet wewnętrznych dostosowanych do zasłaniania okien najczęściej montowanych w polskich budynkach. Produkcja hurtowa – jak powszechnie wiadomo – jest tańsza niż wytwarzanie rolet wewnętrznych na wymiar czy rolet dzień i noc na zamówienie. Koszt rolet na wymiar, to znaczy dostosowanych do okien nietypowych, jest zawsze wyższy niż rolet o standardowej wielkości.

Typ rolety wewnętrznej a cena

Na koszt rolety wewnętrznej lub rolety dzień i noc duży wpływ ma również typ zastosowanego w niej mechanizmu. Najtańsze rolety wewnętrzne to modele, które nie mają kasety na zwijany materiał. Koszt rolet wewnętrznych zwiększy się w sytuacji, gdy zdecydujemy się na model rolety wewnętrznej z kasetą.

W tym przypadku zwijany materiał znajduje się pod specjalną osłoną w górnej części okna. Po obu stronach ramy okiennej znajdują się prowadnice na rozwijany materiał. Z podobnymi wydatkami trzeba liczyć się, wybierając bardziej popularne rolety plisowane, czyli tak zwane plisy. Ich cena wynika między innymi z konieczności zastosowania dwóch profili (na górze i dole), pomiędzy którymi znajduje się plisowany materiał.

Najdroższe są natomiast rolety rzymskie oraz rolety wiedeńskie, w których wysoka cena wynika między innymi z zastosowania skomplikowanego i drogiego systemu podnoszenia i opuszczania materiału. Wysoką cenę zapłacić trzeba także za rolety dzień i noc z charakterystycznymi ciemnymi i jasnymi pasami. W ich przypadku wysoki koszt wynika z użycia większej ilości materiału, a także konieczności jego wielokrotnego zszywania.

Sposób montażu a cena rolety wewnętrznej

Finalna cena rolet wewnętrznych uzależniona jest również od typu ich montażu. Najtańszym rozwiązaniem są rolety montowane bezinwazyjnie do ramy okna, to znaczy bez śrub i konieczności wiercenia. W takim przypadku montaż można przeprowadzić samodzielnie.

Z wyższymi kosztami wiąże się natomiast wybór rolet wolnowiszących, czyli bez kasety, które montowane są do ściany nad oknem. Ich cena podwyższona jest między innymi ze względu na dołączenie do nich przez producenta niezbędnych elementów takich jak śruby. Aby zawiesić rolety wewnętrzne tego typu, konieczne są umiejętności manualne oraz posiadanie wiertarki, co może wiązać się z potrzebą zatrudnienia do tego zadania fachowca.

Materiał rolety – jak wpływa na cenę?

Ważną kwestią, która wpływa na cenę rolety wewnętrznej, jest wybór materiału. Z reguły więcej zapłacić trzeba za rolety wewnętrzne z naturalnych materiałów, a także za rolety z tkanin z wytłoczonym wzorem. Droższe są także rolety dzień i noc, do produkcji których trzeba użyć dwóch różnych tkanin. Z wysokimi kosztami trzeba liczyć się także przy wyborze rolet wewnętrznych wykonanych z materiałów o specjalistycznym przeznaczeniu, to znaczy np. rolet zaciemniających, rolet odbijających światło, rolet z folią refleksyjną i rolet wodoodpornych.

Czy kolor rolety wewnętrznej ma znaczenie?

Kolor tkaniny użytej do produkcji rolety wewnętrznej może mieć istotny wpływ na jej finalny koszt. Przeważnie najdroższe są rolety w ciekawe wzory, które nie tylko zapewniają ochronę przed światłem słonecznym i przed wścibskimi oczami sąsiadów, ale także stanowią ozdobę wnętrza.

W przypadku rolet jednokolorowych najtańsze są tkaniny w jasnych barwach takich jak biel, szarość, beż, krem. Przeważnie ich niższa cena wynika z faktu słabszej ochrony przed światłem. Najdroższe w wariancie jednokolorowym są natomiast rolety wewnętrzne w ciemnych kolorach (takich jak bordo, granat czy czerń), a także w najmodniejszych odcieniach sezonu (np. miętowa zieleń, turkus, fuksja).

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak