Czym zasłonić okna w domu przed słońcem?

Czym zasłonić okna w domu przed słońcem?

Dowiedziono, że w jasnych i doświetlonych naturalnym światłem pomieszczeniach człowiek czuje się zdecydowanie lepiej. Jednak słońce potrafi również być męczące – w zbyt nagrzanych pokojach z trudem można wytrzymać. Czym zasłonić okna, aby nie przepuszczały światła?

Latem czy wiosną słońce potrafi być nie tylko uciążliwe, ale przede wszystkim męczące. Bywa, że światło odbija się w ekranie telewizora czy monitora i zupełnie uniemożliwia korzystanie z urządzeń. W szczególnie upalne dni należy chronić dom przed nagrzaniem, aby choć tam znaleźć chwilę wytchnienia od ukropu. Jak to zrobić skutecznie?

Rolety chroniące przed nagrzaniem

Największą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne. To rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie: bez względu na rodzaj, wiek czy typ okien.
Do pomieszczeń, które mocno narażone są na nagrzewanie, lepiej wybrać rolety wewnętrzne z dodatkową warstwą chroniącą. Dzięki powłoce aluminiowej promienie słoneczne zostają odbite, a pokój nie nagrzewa się dodatkowo od słońca. Cena rolet z powłoką aluminiową jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych rolet.

Przed nagrzaniem pokoju chronią również rolety wewnętrzne z warstwą z masy perłowej. Umieszczona na zewnętrznej stronie perlista powłoka, podobnie jak aluminium, odbija promienie słoneczne. Warto dodać, że dzięki roletom z posrebrzaną powłoką temperatura w pokoju może być nawet o kilka stopni niższa! Dlatego takie rolety najlepiej wybierać do sypialni.

Rolety zaciemniające wnętrze

Na rynku dostępne są rolety wewnętrzne o różnym stopniu zaciemnienia materiału. Co to oznacza? Możesz wybrać rolety zaciemniające pomieszczenie całkowicie lub tylko częściowo. Rolety częściowo zaciemniające wybiera się do pomieszczeń, gdzie okna wychodzą na zachód lub północ.

Jeśli chcesz sprawić, by w domu panowała ciemność, rolety wewnętrzne podgumowane będą idealnym wyborem. Rolety wykonane z tkanin podgumowanych gwarantują zaciemnienie pokoju w 100%.
Rolety częściowo zasłaniające okna

Jeżeli bardziej niż przed słońcem chronisz się przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów, postaw na bardziej eleganckie rolety. Rolety rzymskie czy rolety dzień noc pasują do każdego pomieszczenia. Są zdecydowanie tańsze od rolet z powłokami ochronnymi, a świetnie sprawdzą się jako osłona. Pamiętaj, że możesz wybierać z ogromnej liczby dostępnych wzorów materiałów rolet rzymskich, dzięki stworzysz wymarzoną aranżacje okna.

Jak zasłonić małe okno?

W małych oknach sprawdzą się rolety plisowane. Mechanizm plisów pozwala na montaż nawet w oknach o niestandardowych wymiarach np. o kształcie trójkąta lub rombu. Plisy także mogą mieć powłokę posrebrzaną, która będzie dodatkowo chronić pomieszczenie przed przegrzaniem.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne to rozwiązanie częściej wybierane przez mieszkańców domów jednorodzinnych. System montowany jest na zewnątrz budynku, a roletami steruje się pilotem lub ręcznie. Rolety zewnętrzne chronią nie tylko przed słońcem, ale przede wszystkim przed włamaniem do domu.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak