Dlaczego warto kupić rolety na wymiar?

Dlaczego warto kupić rolety na wymiar?

Chcąc kupić wewnętrzne rolety okienne takie, jak np. rolety dzień noc, rolety plisowane, rolety zaciemniające czy rolety rzymskie, można wybierać między gotowymi produktami a roletami na zamówienie. Chociaż pierwsze rozwiązanie jest przeważnie tańsze, drugie zachęca mnogością zalet.

Rolety na wymiar oferują bowiem lepsze dopasowanie do okna, wyższą jakość oraz większy wybór kolorów, wzorów czy faktur tkanin. Jakie inne zalety mają rolety na wymiar? Dlaczego warto zdecydować się na rolety na zamówienie, zamiast na gotowe rolety?

Rolety na wymiar idealnie dopasowują się do okna

Rolety na wymiar w odróżnieniu od rolet gotowych idealnie dopasowują się do wielkości i kształtu okna. Dzięki wskazaniu konkretnych wymiarów okna  producent rolet może przygotować roletę wewnętrzną.  Będzie ona szczelnie zakrywać przeszklenie (np. w przypadku rolet montowanych na ramie okiennej) bądź wnękę okienną.

Roleta na wymiar sprawia, że w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód podczas upałów oraz półmrok w czasie długich, słonecznych dni. Co więcej, dzięki rolecie na zamówienie, która doskonale zakrywa okno, wieczorami można czuć się swobodnie we własnym domu, mieszkaniu czy biurze, wiedząc, że jest się chronionym przed wzrokiem osób spoglądających na budynek z zewnątrz.

Rolety na zamówienie można spersonalizować

Stare powiedzenie mówi, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Sprawdza się ono również w przypadku rolet wewnętrznych. Kupując w markecie budowlanym bądź sklepie z wyposażeniem wnętrz gotową roletę dostosowaną do wielkości okien tzw. standardowych, trzeba zaufać producentowi w kwestii nie tylko wyglądu rolety (mały wybór typów rolet oraz kolorów, faktur i wzorów tkanin), ale przed wszystkim jej funkcjonalności.

Rolety na wymiar powinny wybrać osoby, które chcą samodzielnie zadecydować np. o sposobie montażu rolety. Czy  też o stronie, z której zamocowany zostanie system jej podnoszenia i opuszczania. Rolety na zamówienie polecane są także w sytuacji, gdy zależy nam na rolecie z tkaniną o specjalnych właściwościach. Rolety na wymiar zamawiane u producenta rolet można spersonalizować, wybierając nie tylko najlepszy pasujący do okna wymiar.

Rolety na wymiar pasują do okien nietypowych

Rolety na zamówienie doskonale nadają się do zakrywania okien o nietypowych kształtach, np. okien dachowych czy okien narożnych. W przypadku okien o niestandardowych kształtach, np. trójkątnych, okrągłych, półokrągłych lub trapezowych niemal niemożliwy jest zakup odpowiednio dopasowanych gotowych rolet.

Najlepszym rozwiązaniem są rolety na wymiar. Gdy chcemy wyeksponować okno i zakryć tylko szybę, najlepiej zdecydować się na rolety plisowane na wymiar. Dzięki swojej specjalnej harmonijkowej tkaninie idealnie dopasowują się do kształtu ramy okiennej. W sytuacji, gdy chcemy roletę zawiesić na ścianie nad oknem i zasłonić całą ramę okienną, można wybrać produkowaną na zamówienie roletę rzymską bądź tworzoną na wymiar roletę wolno wiszącą.

Rolety na wymiar odznaczają się lepszą jakością

Rolety na zamówienie w większości przypadków charakteryzują się lepszymi jakościowo materiałami użytymi do produkcji niż w przypadku rolet gotowych. Z czego to wynika? Sprzedawane w sklepach budowlanych czy z wyposażeniem wnętrz modele rolet gotowych oferowane są w niskiej cenie, ponieważ produkowane są hurtowo.

Chcąc zapewnić odbiorcy jak najbardziej korzystną cenę rolety gotowej, najczęściej oszczędza się, wybierając elementy czy tkaniny gorszej jakości. Inaczej jest w przypadku rolet na wymiar.  Tutaj to klient decyduje o wyborze konkretnej tkaniny, sposobu montażu czy systemu sterowania roletą. Podczas składania zamówienia widzi, jak kształtuje się cena rolety na wymiar w zależności od wybranych parametrów.

Przy zakupie rolet na wymiar można liczyć na pomoc specjalistów

Wybór rolet na zamówienie wiąże się z jeszcze jedną istotną korzyścią. Producent bądź sprzedawca oferujący nam rolety na wymiar może swoim specjalistom zlecić pomiar okna pod roletę. Dzięki temu zyska się pewność, że roleta wewnętrzna na wymiar będzie idealnie pasować do okna.

W wielu przypadkach możliwy jest także montaż rolet na zamówienie przez pracowników firmy produkującej bądź sprzedającej rolety na wymiar. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub nie posiadają zdolności manualnych bądź narzędzi.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak