Dlaczego warto na wiosnę kupić rolety dzień – noc?

Dlaczego warto na wiosnę kupić rolety dzień – noc?

Wiosna to czas porządków domowych oraz redekoracji naszych wnętrz. Zazwyczaj po długiej zimie zamierzamy odświeżyć domowe pomieszczenia i wpuścić do nich trochę słońca. Jak to zrobić? Oczywiście za pomocą odpowiedniej przesłony okiennej. W naszym artykule polecamy rolety dzień – noc na wiosnę: bierzemy pod uwagę przyczyny praktyczne, ekonomiczne i estetyczne. Wyjaśniamy po kolei, dlaczego ten właśnie typ przesłon nadaje się najlepiej do wiosennego urozmaicenia wnętrza. Zachęcamy do lektury.

Szybka zmiana, prosty montaż

Przede wszystkim, jeśli zdecydujemy się na zakup rolety dzień – noc, mamy do czynienia z akcesorium najmniej skomplikowanym w obsłudze. Montaż powinien nam zająć dziesięć do dwudziestu minut. Zależy to od tego, jaki sposób mocowania wybierzemy oraz jaki typ rolety zakupimy. Jeżeli zainwestujemy w przesłonę z montażem inwazyjnym, wówczas będziemy musieli ją przytwierdzić do ściany, sufitu lub nadproża, przy pomocy śrub. Jest to rozwiązanie gwarantujące stabilizację, jednak może być ono czasochłonne. Warto również pamiętać o tym, że jeśli planujemy częste zmiany wystroju lub przeprowadzki, może lepiej nie wykonywać tak intensywnych ingerencji w ściany. Roletę dzień – noc można również zamontować bezinwazyjnie. Wówczas przyklejamy mechanizm przesłony do ramy okna. Taka opcja nie wiąże się z żadnym wierceniem ani ingerencją w ścianę, natomiast może ograniczyć pole otwarcia się okna (jak wszystko, co na nim zawieszamy). Jest to jednak łatwiejsze do samodzielnego wykonania, a w razie wymiany przesłony lub przeprowadzki klej pozostały na ramie okiennej można zmyć ciepłą wodą z płynem do naczyń. Cały proces montażu rolety dzień – noc trwa szybko i zazwyczaj można wykonać go samodzielnie, posiłkując się instrukcjami załączonymi przez producenta. Sprawi to, że niewielkim nakładem pracy uda nam się bezproblemowo odświeżyć wnętrze i ustalić jego estetykę na cały rok.

Ulga dla portfela, czyli wiosenne obniżki

Przy wyborze rolety dzień – noc wchodzą w grę także czynniki ekonomiczne. Materiały, które nie sprzedały się w zimę, pojawiają się na wiosennych wyprzedażach. Bardzo często zdarza się, że pomiędzy marcem a kwietniem producenci oferują prawdziwe „perełki” – rolety odpowiadające planowanemu przez nas wystrojowi. Warto pamiętać również o różnorodności towarów na rynku, towarzyszącej zawsze początkom roku. Przesłony dzień – noc są najpopularniejszym wyborem klientów, przez co magazyny producentów mają na stanie zwykle różnorodną (i przecenioną) ofertę. Warto pamiętać o możliwych zniżkach: wiosna to czas „odkuwania się” finansowego po świętach Bożego Narodzenia – i szykowania się na Wielkanoc. W związku z tym naturalnie chcielibyśmy odświeżyć dom niewygórowanym kosztem i niewielkim nakładem pracy. Rolety dzień – noc do standardowych okien można zakupić w naprawdę niskich cenach, zależnych od rozmiaru oczywiście. W przypadku rolet typu „mini” będą to ceny rozpoczynające się od dwudziestu złotych. Jeśli chodzi o materiał „dzień – noc” typu klasycznego, producenci oferują produkty możliwe do zdobycia „w okolicach” kwoty pięćdziesięciu złotych. Nie są to więc ceny wygórowane. Zwłaszcza, jeśli myślimy o przesłonie, która może nam posłużyć lata i stanie się stałym elementem naszego wnętrza.

Odmiana estetyczna na wiosnę

Nie trzeba dodawać, że to, czym ozdabiamy okno, wpłynie na wystrój całego pomieszczenia. Rolety dzień – noc stanowią idealnie pasujący element nowego stylu pomieszczenia. Dzięki nim możemy je ożywić, odświeżyć lub stonować. Jak to zrobić?

Trendy na wiosnę 2021 roku przedstawiają się następująco: należy zaopatrywać się w materiały jasne, naturalne i lekkie. Zależy nam, aby po burych, zimowych miesiącach, wprowadzić światło do pokoju. Warto pamiętać o tym, że rozjaśnienie wnętrza wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie domowników – wiemy, o ile lepiej pracuje się i przebywa we wnętrzu dobrze (i naturalnie oświetlonym). Rolety dzień – noc pozwalają nam na sprawną regulację stopnia wpuszczanych promieni słonecznych do pokoju. Całkowite odsłonięcie rolety to w praktyce dwa posuwiste pociągnięcia prowadnicą w dół. Gdyby zależało nam na prześwicie, regularnie oświetlającym pomieszczenie, możemy ustawić roletę w trybie „dzień – noc”. Oznacza to, że pasy zaciemnione są przeplatane pasami transparentnymi, wpuszczającymi światło do środka. Warto przy tym wiedzieć, że ich transparentność nie udostępnia widoku wnętrza naszego domu sąsiadom. To my widzimy, co się dzieje na ulicy (nie odwrotnie).

W tę wiosnę można łatwo zaopatrzyć się w rolety dzień – noc jasne – kremowe, beżowe, w kolorze ecru. Należy pamiętać, że bardzo jasne materiały (np. śnieżnobiałe) również nie prześwitują i nie pokazują cieni domowników na zewnątrz. Wynika to z ich gramatury: im większa gęstość splotów tkaniny, tym mniejsza szansa na ewentualne prześwity. Wybór koloru nie ma więc związku z zachowaniem naszej prywatności czy różnicami w przenikaniu promieni słonecznych. Polecamy więc zakup rolet wykonanych z tkanin naturalnych (lnopodobnych), lekkich oraz utrzymanych w jasnej, słonecznej tonacji.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak