Jak zamontować rolety dzień noc?

Jak zamontować rolety dzień noc?

Rolety dzień i noc, dzięki swojemu nietuzinkowemu wyglądowi oraz funkcjonalności, są obecnie najbardziej popularnym typem rolet wewnętrznych. Czy można samodzielnie zamontować rolety dzień noc? O czym nie powinno się zapomnieć podczas montażu rolet typu zebra? Podpowiadamy, jak prawidłowo przeprowadzić montaż rolet dzień noc w kasecie, rolet dzień noc z żyłką i rolet dzień noc wolno wiszących.

Rolety dzień noc różnych producentów zazwyczaj niewiele się od siebie różnią. Dzięki temu możemy przedstawić Ci poniżej ogólne zasady montażu różnych ich typów (rolet dzień noc w kasecie, rolet dzień noc na żyłce, rolet dzień noc wolno wiszących). Zanim jednak rozpoczniesz samodzielne zawieszanie rolet, zapoznaj się z instrukcją montażu dołączoną do produktu. Postępując zgodnie z nią, zyskasz pewność, że będą one działać prawidłowo.

Montaż rolet dzień i noc z żyłką

Rolety dzień noc w żyłką montuje się na oknie bezinwazyjnie. Oznacza to, że nie jest konieczne nawiercanie otworów w ramie skrzydła okiennego. Do jej zawieszenia będziesz potrzebować taśmy dwustronnej (inaczej taśmy montażowej) i nożyczek. Jak to zrobić?

Wszystkie informacje (często również z rysunkami) znajdziesz w instrukcji montażu dołączonej do opakowania rolety. Bezinwazyjna roleta dzień noc z żyłką zawieszona będzie na spinkach mocujących. Spinki mocujące, które będą wisieć na skrzydle okiennym, połącz z listwą górną. Przez znajdujące się osłonach bocznych rolety dzień noc otwory przeprowadź żyłkę. Z tyłu spinek montażowych umieść kawałek taśmy dwustronnej, dzięki której roleta będzie wisieć na oknie stabilnie. Zdejmij zabezpieczenie taśmy i umieść roletę dzień noc na oknie.

Przesuwając na boki, wyśrodkuj ją, a po ustaleniu odpowiedniej pozycji dociśnij i przyklej roletę dzień noc do skrzydła okiennego. Zwisające luźno żyłki przeprowadź przez otwory znajdujące się w dolnej, dociążającej tkaninę belce rolety. Załóż spinki czy klipsy mocujące na dolną część ramy skrzydła. Przełóż żyłki przez znajdujące się w nich otwory. Naciągnij żyłki z obu stron, używając plastikowego pokrętła, śruby lub klipsa będących częścią dolnych uchwytów. Gdy żyłki będą odpowiednio naciągnięte, zawiąż supeł i utnij ich nadmiar nożyczkami.

Montaż rolet dzień i noc w kasecie

Montaż rolety dzień noc w kasecie przeprowadzany jest bezinwazyjnie (z użyciem taśmy montażowej) lub inwazyjnie (z użyciem taśmy i wkrętów). Jak zamontować roletę dzień noc w kasecie? Przeważnie producenci dostarczają rolety dzień noc w kasecie złożone, czyli gotowe do zawieszenia na oknie. Niezależnie, jaki typ montażu wybierasz, początkowe etapy są takie same.

Najpierw usuń osłony boczne z obu stron kasety rolety dzień noc. Zdejmij zabezpieczenie taśmy dwustronnej i przymierz roletę do okna. Wybierz miejsce wskazane w instrukcji przez producenta. Po ustaleniu odpowiedniej, wyśrodkowanej pozycji, dociśnij kasetę do skrzydła okiennego.

Przy inwazyjnym montażu wykonaj jeszcze jeden krok. Dostarczone w komplecie wkręty włóż do otworów w obudowie rolety dzień noc. Przykręć roletę dzień noc w kasecie do okna, korzystając ze śrubokrętu lub wkrętarki elektrycznej. W obu przypadkach załóż osłony boczne, czyli tak zwane maskownice.
Po obu stronach szyby naklej wykonane z PVC prowadnice z taśmą dwustronną od spodu. Najczęściej przykleja się je do listew przyszybowych tak, aby większa ich część wystawała na tkaninę rolety. Sprawdź jednak, jak przy Twojej rolecie dzień noc radzi producent w instrukcji. Gdy prowadnice rolety dzień noc w kasecie są za długie, skróć je, używając nożyczek.

Montaż rolet dzień i noc wolno wiszących

Montaż rolety dzień noc wolno wiszącej wiąże się z koniecznością jej przykręcenia do sufitu lub ścinany nad wnęką okienną. Jak przeprowadzić prawidłowo inwazyjny montaż rolety dzień noc? Jeżeli producent nie dostarczył Ci gotowej zawieszenia rolety, najpierw złóż ją zgodnie z instrukcją.
Rozwiń roletę dzień noc i przymierz ją do ściany lub sufitu. Przesuwając na boki oraz w górę i w dół, znajdź idealną pozycję dla rolety dzień noc wolno wiszącej.

Tkanina powinna być wyśrodkowana, a dolna belka dociążająca znajdować się kilka milimetrów nad parapetem lub podłogą. Jej pozycję sprawdź za pomocą poziomicy. Trzymając roletę dzień noc w takiej pozycji, zaznacz ołówkiem miejsca, w których będziesz ją przykręcać (otwory w uchwytach mocujących).

W zaznaczonych wcześniej miejscach wywierć otwory. Włóż w nie kołki rozporowe, o ile tak zaleca w instrukcji montażu producent i były one w komplecie z roletą dzień noc wolno wiszącą. Przykręć spinki mocujące do ściany lub sufitu. Do wiszących już spinek/uchwytów przytwierdź cały mechanizm rolety zgodnie z wytycznymi z instrukcji montażu rolety dzień noc wolno wiszącej.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak