Jak zamontować rolety plisowane?

Jak zamontować rolety plisowane?

Niewątpliwą zaletą rolet plisowanych jest możliwość decydowania, która część okna ma być zasłonięta: górna, dolna, a może obie. Poza tym plisy pasują nie tylko do okien dachowych, ale również do okien o nietypowych kształtach, gdzie nie można zamontować klasycznych rolety. Dlatego klienci coraz częściej decydują się na plisy niż na tradycyjne rolety w kasecie.

Rolety plisowane chronią pomieszczenie przed słońcem równie skutecznie, co rolety kasetowe. Dodatkowo montaż plis jest prosty i w zasadzie każdy może wykonać go samodzielnie. Sprawdź, jak dokonać pomiaru okna i w jaki sposób zamontować roletę plisowaną zaciemniającą u siebie w domu.

Jak zmierzyć okno do plis?

Wymiar plis zależy od typu montażu. Pamiętaj, że rolety plisowane znajdują się w świetle szyby, ale w zależności od sposobu zamocowania, wysokość i szerokość mierzona jest w różny sposób.

Plisa na listwie przyszybowej: zmierz wysokość oraz szerokość okna w świetle szyby razem z uszczelkami przyszybowymi. W tym przypadku powierzchnia plisy jest taka sama jak szyby.

Rolety montowane bezinwazyjnie: zmierz szerokość okna w świetle szyby wraz z listwami przyszybowymi. Wysokość plisy równa jest natomiast wysokości ramy okiennej.

Plisa na wieszaku kątowym: szerokość plisy mierzy się podobnie jak przy montażu bezinwazyjnym. Wysokość równa się wysokości okna w świetle szyby wraz z listwami przyszybowymi.

Aby mieć pewność, że pomiar został wykonany prawidłowo, należy sprawdzić wymiary w dwóch różnych punktach. Właściwy pomiar gwarantuje, że sznurku w plisie będą miały odpowiedni naciąg.

Montaż rolet do listwy przyszybowej

Rolety plisowane montowane przy listwie przyszybowej to najpopularniejszy typ zamocowania plisów. Montaż do listwy przebiega następująco:

1. Wybierz odpowiedni zatrzask, który pasuje do okna, czyli przylega do szyby pod kątem 90 stopni.

2. Zamocuj zatrzask do listwy przyszybowej tak, by dystans dotykał szyby. W zależności od producenta montaż zatrzasku może być bezinwazyjny lub wymagać użycia wkrętarki.

3. Po przykręceniu zatrzasku wyłam dystans.

4. Umieść na zatrzasku mocowanie rolety plisowanej. Upewnij się, że sznurki nie są splątane i znajdują się po zewnętrznej stronie szyby.

5. Na koniec wystarczy, że usuniesz taśmę zabezpieczającą z rolety plisowanej, która jest już gotowa do użycia.

Bezinwazyjny montaż rolet plisowanych

Montaż bezinwazyjny rolet oznacza, że przy mocowaniu nie trzeba używać profesjonalnych narzędzi. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewnie w majsterkowaniu.

1. Na ramę okna nakłada się bezinwazyjny uchwyt. Uchwyt powinien ściśle przylegać do ramy, dopuszczalne jest jedynie delikatne dogięcie uchwytu.

2. Na uchwyt nakłada się zatrzask, a na całość zaślepkę maskującą.

3. Na ramie okna montuje się 4 zatrzaski bezinwazyjne.

4. Na zatrzaski nakładamy mocowanie jak w przypadku montażu do listwy przyszybowej – sznurki nie mogą być splątane, bo utrudni to pracę plisy.

5. Na koniec wyrównujemy uchwyty, by sznurki rolety układały się równolegle do listwy.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak