Jakie rolety dzień noc wybrać?

Jakie rolety dzień noc wybrać?

Rolety dzień noc, nazywane też roletami zebra, od kilku lat są najbardziej popularnym typem rolet wewnętrznych. Większość z nas wie, jak wyglądają i działają. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rolet dzień i noc. Czym różnią się od siebie rolety dzień noc mini, rolety dzień noc wolno wiszące, rolety dzień noc w kasecie i rolety dzień noc w kasecie wolno wiszące? Przedstawiamy przewodnik po typach rolet dzień i noc.

Rolety dzień noc występują w kilku wersjach. Wyróżnić można rolety dzień noc mini montowane na ramę okna, rolety dzień noc wolno wiszące montowane do ściany lub wnęki okiennej, rolety dzień noc w kasecie montowane do ramy okiennej oraz rolety dzień noc w kasecie wolno wiszące zawieszane we wnęce okiennej lub do ściany czy sufitu.

Mini cena, dobra jakość – rolety dzień noc mini

Rolety typu dzień noc mini to najtańsza i najprostsza zarówno w budowie, jak i w obsłudze wersja rolet zebra. Montowane są one bezpośrednio do ramy okna najczęściej w sposób bezinwazyjny. Oznacza to, że wieszając je na oknie, nie musisz nawiercać otworów pod specjalne uchwyty rolety. Materiał w rolecie dzień i noc mini nawijany jest na specjalną rurkę, ale nie jest osłonięty.

Rolety zebra mini są łatwe w szybkim i samodzielnym montażu i demontażu. Idealnie sprawdzą się, jeżeli masz nowe okna i nie chcesz stracić gwarancji producenta lub nie posiadasz sprzętu czy umiejętności, aby samodzielnie przymocować rolety do okna. To dobre rozwiązanie, jeżeli lubisz także częste zmiany aranżacji i zależy Ci na dobrej jakości roletach wewnętrznych w niskiej cenie.

Gdzie sprawdzą się bezinwazyjne rolety dzień noc mini? Rolety zebra mini możesz wykorzystać do przesłonięcia niewielkich okien, a także okien z wywietrznikami, które nie powinny być szczelnie zasłanianie. Dobrze spiszą się one zwłaszcza w małych pomieszczeniach – przymocowane tuż przy szybie nie będą zajmować niepotrzebnie miejsca.

Do dużych okien – rolety dzień noc wolno wiszące

Rolety dzień noc wolno wiszące często uważa się za modele niemal identyczny do rolet zebra mini. Różni się jednak znacznie sposób ich montażu oraz miejsce, w którym są one mocowane. Rolety dzień noc wolno wiszące, nazywane też przez niektórych roletami dzień noc klasycznymi, montuje się inwazyjnie.
Oznacza to, że uchwyty do mocowania rolet muszą zostać przykręcone do ściany bądź sufitu. Wybierając więc taki rodzaj rolet dzień noc, musisz wiedzieć, jak nawiercać otwory, albo wynająć do tego specjalistę. Dopiero na przykręconych do ściany uchwytach możesz zawiesić system zwijania rolety.

Gdzie warto wykorzystać rolety typu zebra wolno wiszące? Przeważnie stosuje się je do zasłaniania dużych powierzchni. Doskonale sprawdzą się więc jako przesłona na przykład całych wnęk okiennych czy dużych drzwi balkonowych. Ich maksymalna szerokość może wynosić nawet około 2,5 metra!

Eleganckie i niewielkie – rolety dzień noc w kasecie

Rolety dzień noc w kasecie to system rolet wewnętrznych nieco droższy i bardziej elegancki niż zwykłe mini rolety dzień noc czy rolety dzień noc wolno wiszące. Nawijany na rolkę materiał rolety chroni  przed kurzem, nasłonecznieniem, ale też wzrokiem osób przebywających w pomieszczeniu w gustownej kasecie. Wykonuje się ją najczęściej z plastiku bądź aluminium (zależnie od producenta).

Na rynku dostępne są dwie kategorie rolet dzień noc w kasecie – z prowadnicami bocznymi lub bez prowadnic. W przypadku modelu rolet dzień noc w kasecie z prowadnicami zyskuje się nie tylko schludny wygląd, ale także lepsze zabezpieczenie wnętrza przed światłem słonecznym. Boki rolety ściśle przylegają bowiem do prowadnic, a nie odstają jak w przypadku rolety prowadzonej po żyłce. Dodatkową zaletą jest fakt, że roleta nie odstaje od okna i nie zajmuje przestrzeni przy oknie.

Rolety dzień noc w kasecie możesz zamontować na dwa sposoby. Inwazyjny montaż rolet dzień noc w kasecie polega na nawierceniu ramy okna, przykręceniu systemu mocowania rolety i kasety. Jeżeli wybierzesz montaż bezinwazyjny, konieczne będzie podklejenie taśmą dwustronną prowadnic i kasety. W pierwszym przypadku po demontażu zostaną nieestetyczne dziury, a w drugim trudne do usunięcia plamy z kleju. Rozwiązanie to nie sprawdzi się więc w przypadku wnętrz, w których często dokonujesz zmian wystroju.

Na duże powierzchnie, ale stylowo – wolno wiszące rolety dzień noc w kasecie

Wolno wiszące rolety dzień noc w kasecie to kompaktowe rozwiązanie dla osób, które cenią efektowny wygląd. Jest to bowiem eleganckie połączenie rolet typu zebra wolno wiszących z roletami dzień noc w kasecie. Tkaninę rolety zwijamy do kasety wykonanej z PCV lub aluminium, która przymocowana zostaje do sufitu lub ściany za pomocą wkrętów.

Kolor i wygląd kasety można dopasować do stylu wnętrza – dostępne są kasety do rolet typu dzień i noc zarówno metalowe, plastikowe, jak i drewnopodobne. Ten typ rolet dzień i noc stosujemy jako przesłonę wielkoformatową. Jej materiał może zakrywać całe okno lub cała wnękę okienną, dając schludny i efektowny wygląd.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak