Jakie rolety pasują do salonu w stylu nowoczesnym?

Jakie rolety pasują do salonu w stylu nowoczesnym?

Duże okna, podstawowy zestaw barw, minimalizm w dekoracjach i zdobieniach – tak w skrócie można opisać styl nowoczesny. W salonach o nowoczesnym wystroju spotkamy także surowe materiały, takie jak beton czy cegła. Aranżacja okien w stylu nowoczesnym nie może przytłaczać – powinna harmonizować z całym pomieszczeniem, a jednocześnie spełniać funkcje praktyczną, czyli chronić przed słońcem.

Styl nowoczesny to dążenie do prostoty. Tapety z ornamentami, ciężkie firany czy wymyślne kinkiety zostały maksymalnie uproszczone. Zamiast fikuśnych kształtów pojawiły się proste figury geometryczne. Styl nowoczesny to również rezygnacja z nadmiaru dodatków i bibelotów. Styl nowoczesny cechuje precyzja w doborze materiałów, które wspólnie z wyposażeniem, mają tworzyć jednolitą całość.

Rolety wewnętrzne w stylu nowoczesnym

Cechą nowoczesnych projektów są duże okna w salonie. Duże przeszklenia wpuszczają do pomieszczenia więcej światła i promieni słonecznych, a salon wydaje się bardziej przestronny. Duże okna sprawiają, że elewacja prezentuje się dużo ciekawiej.

W salonie nowoczesnym, gdzie są duże okna, świetnie sprawdzą się rolety wewnętrzne, np. rolety dzień noc. Rolety wewnętrzne można zamówić na dowolny wymiar, a dzięki bogatej gamie materiałów i kolorów z łatwością dobierzesz roletę, która uzupełni wystrój salonu. Styl nowoczesny nie lubi nadmiaru, dlatego jeśli decydujemy się na rolety, koniecznie zrezygnujmy z zasłon.

Rolety plisowane w stylu nowoczesnym

W łazience, pokoju dziecięcym czy gabinecie, gdzie okna są mniejsze, świetnie sprawdzą się plisy. Nowoczesne rolety plisowane prezentują się na oknie elegancko, a jednocześnie nie dominują wystroju. Podobnie jak w przypadku rolet wewnętrznych można wybierać z olbrzymiej propozycji kolorów.

Okiennice w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny to również niekonwencjonalne rozwiązania. Właśnie do takich zaliczają się okiennice. Zadaniem okiennic jest przede wszystkim funkcja estetyczna na bryle budynku. Dzięki temu, że okiennice umieszczone są na zewnątrz domu, w aranżacji okna można pozwolić sobie na większe ustępstwa i w ogóle zrezygnować z jakichkolwiek ozdób lub postawić na nowoczesne zasłony.

Okna bez zasłaniania

Jeżeli nie chcesz stracić ani centymetra z powierzchni szyby, a jednocześnie musisz zagwarantować sobie trochę prywatności, warto rozważyć użycie naklejki na szyby. Dzięki matowej naklejce na szyby nie będą konieczne żadne dodatkowe elementy dekoracyjne na oknie. To ciekawe rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach o ekspozycji wschodniej, gdzie słońce świeci tylko przez krótki czas.

Zasłony w stylu nowoczesnym

Kolejnym pomysłem na aranżację okna w stylu nowoczesnym są minimalistyczne zasłony. W salonie nowoczesnym rezygnujemy z ciężkich zasłon o dekoracyjnych fakturach czy bogato zdobionych firan. Zamiast tego wybieramy zasłony jednokolorowe, bez wzorów i zdobień. Zasłony powinny być długie i sięgać do podłogi, a nawet mogą być kilka centymetrów dłuższe – wtedy nadmiar zasłony nonszalancko leży na podłodze.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak