Rolety rzymskie do pokoju dziecięcego – czy warto?

Rolety rzymskie do pokoju dziecięcego – czy warto?

Pokój dziecięcy to miejsce szczególne. W praktyce to najmłodsi decydują, jak będzie wyglądało ich królestwo. Bywa, że koncepcja wystroju rodziców mija się z upodobaniami dzieci. Wiele osób się zastanawia się, czy rolety rzymskie, które uchodzą za elegancką dekorację okien, będą odpowiednie do pokoju dziecięcego.

Rolety rzymskie z pewnością stanowią wyjątkową dekorację okien. Niezwykły efekt uzyskuje się dzięki stylowym, ciężkim fałdom. Dzieje się tak, ponieważ w materiale umieszczono poprzeczne słomki, które podczas zwijania zatrzymują partie materiału.

Jak wybrać rolety do pokoju dziecka?

Wybór odpowiednich rolet do pokoju dziecięcego nie ogranicza się wyłącznie do wyboru koloru i motywu na materiale. Roleta ma pełnić w końcu określoną funkcję – ma chronić pomieszczenie przed słońcem. Jeśli twoje dziecko ma problem z zasypianiem, warto wybrać materiał, który przepuszcza jak najmniej światła słonecznego, dlatego sprawdź rolety rzymskie przyciemniające. Grubszy materiał sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach o wschodniej ekspozycji okien, gdzie pierwsze promienie słońca mogą zakłócić spokojny sen dziecka.

Koniecznie zwróć uwagę na mechanizm sterowania roletami. Pamiętaj, że dziecięca wyobraźnia nie zna granic – niewinnie zwisające sznurki mogą wydać się świetną rzeczą do zabawy. Wybierz więc takie rolety rzymskie do pokoju dziecięcego, gdzie tasiemki można ukryć lub zawiązać w miejscu poza dostępem dziecka.

Kolorowe rolety rzymskie do pokoju dziecięcego

Zaletą rolet rzymskich jest duży wybór kolorów i materiałów, z którego są szyte. Można zatem bez problemu wybrać taki kolor, które spodoba się dziecku. O ile dorośli chętniej wybierają jednokolorowe rolety, o tyle dla dziecka można wybrać materiał w dowolnym kolorze z ulubionym motywem.

Warto pamiętać, że na roletach rzymskich niekoniecznie sprawdzą się postacie z bajek dziecięcych. Dlaczego? Z pewnością wizerunek ulubionego bohatera nie będzie prezentował się korzystanie, gdy po zwinięciu rolet część tułowia zniknie z pola widzenia. Lepiej nie wywoływać koszmarów nocnych u własnego dziecka w ten sposób.

Rolety rzymskie we wzory

W kwestii wzoru na roletach rodzice i dzieci mogą bez problemu znaleźć estetyczny kompromis. Dużą popularnością cieszą się dwukolorowe rolety do pokoju dziecięcego w proste, minimalistyczne wzor takie jak chmurki, kotwice, serduszka, trójkąty, romby czy groszki. Pod kątem dostępnych wzorów ani dzieci ani rodzice nie powinni mieć problemu z wyborem, dzięki ogromnej gamie dostępnych materiałów.

Czyszczenie rolet rzymskich

Kolejną dobrą cechą rolet rzymskich jest łatwe utrzymanie ich w czystości. To ważne, zwłaszcza, że dziecięca fantazja nie zna granic, jeśli chodzi o zostawianie plam w najmniej spodziewanych miejscach. Rolety rzymskie można prać w domowej pralce w delikatnych płynach. Wcześniej należy jedynie usunąć elementy montażowe oraz sztywne słomki, a po praniu materiał można samodzielnie wyprasować. Dzięki temu utrzymanie rolet w czystości w pokoju dziecka nie stanowi żadnego problemu.Participating in Hackathons

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak