Rolety wewnętrzne w kasecie – co ma wpływ na cenę?

Rolety wewnętrzne w kasecie – co ma wpływ na cenę?

Rolety w kasecie to eleganckie i praktyczne rozwiązanie, które pasuje do większości wnętrz. Kasetę łatwo utrzymać w czystości, zabezpiecza ona roletę przed zabrudzeniem, dzięki czemu materiał mniej się zużywa. Jednak ceny rolet w kasecie wahają się w sklepach od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Co ma wpływ na cenę rolety kasetowej?

Przede wszystkim materiał, z jakiego wykonana jest kaseta. Na rynku dostępne są kasety z PCV lub aluminiowe, a wybór uzależniony jest od pomieszczenia, w którym zawisnął. Kasety aluminiowe, które są droższe, częściej wybierane są w siedzibach firm, przez które przewija się wielu klientów.

Montaż rolety w kasecie a cena

Jednym z czynników, od których zależy cena rolet, jest typ mocowania. Rolety w kasecie można zamontować za pomocą wkrętów, taśmy piankowej lub bezinwazyjnie. Sposób montażu zależy w głównej mierze od typu okien. W większości nowych modeli okien można zastosować montaż bezinwazyjny.

Montaż bezinwazyjny jest niewiele droższy od pozostałych rozwiązań. Mocowanie bezinwazyjne cieszy się większą popularnością, bo nie wymaga wiercenia, a rolety solidnie trzymają się na ramie okiennej, dzięki hakom w kasecie.

Rolety z prowadnicami czy bez

Na rynku dostępne są rolety w kasecie z prowadnicami lub bez. Prowadnice komponują się z ramą okna, a ich zadaniem jest trzymanie tkaniny przy szybie, nawet gdy uchylamy okno. Dzięki prowadnicom materiał nie przesuwa się na boki i równo zwija do kasety. Rolety bez prowadnic są nieco tańsze.

Alternatywą dla rolet z prowadnicami są m.in. rolety dzień noc z żyłką, gdzie rolę prowadnic pełnią niemal niewidoczne żyłki naciągnięte po bokach ramy okiennej. Ten model zaleca się  szczególnie do wąskich okien, gdy nie chcemy tracić powierzchni szyby na rzecz prowadnic.

Materiał w roletach kasetowych

Na cenę rolet wpływa materiał z jakiego są wykonane. Rolety zaciemniające światło słoneczne w 100% są droższe niż rolety przyciemniające. Producenci oferują rolety z materiałów syntetycznych lub naturalnych. Rolety z poliestru lub poliamidu są łatwe w czyszczeniu, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach narażonych na brud (tj. kuchnia czy łazienka), a ich cena jest niewygórowana.

Producenci oferują gamę podstawowych kolorów i wzorów rolet oraz kasetonów. Każde odstępstwo od normy wpływa na wyższą cenę produktu.

Rolety na zamówienie, czyli coś ekstra

Standardem jest, że rolety w kasecie posiadają mechanizm blokowania rolet na wybranej wysokości. Obecnie można znaleźć na rynku rolety kasetowe z reduktorem prędkości w mechanizmie sprężynowym tzn. klient decyduje, z jaką prędkością rolety będą się zwijać. Oczywiście ta opcja jest dostępna za dodatkową opłatą.

Projektanci i producenci prześcigają się w pomysłach na aranżacje okien. Nowością są rolety z podwójnymi kasetami: zamontowanymi na dole i u góry okna z dwoma różnymi kawałkami materiału. Pozwala to na zmianę wnętrza – w zależności od nastroju można wybrać jeden kolor lub oba jednocześnie. To rozwiązanie jest również droższe, bo wymaga montażu dwóch kaset.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak