Rolety wewnętrzne ze sklepu internetowego - o czym pamiętać?

Rolety wewnętrzne ze sklepu internetowego – o czym pamiętać?

Rolety wewnętrzne na wymiar można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale także w sklepach internetowych. O ile te pierwsze przeważnie oferują klientom pomiar okien wykonany przez specjalistów, o tyle te drugie najczęściej kuszą niższymi cenami oraz większym wyborem tkanin rolet niż w tradycyjnych punktach sprzedaży. Pamiętając o kilku zasadach, zamawianie rolet przez internet może być łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze, niż może się wydawać.

Jak kupować rolety przez internet?

Rolety wewnętrzne o standardowych wymiarach dostępne są jako gotowe produkty w ofercie sklepów budowlanych oraz z wyposażeniem wnętrz – wystarczy pojechać, wybrać odpowiedni model i zapłacić. Ich wadą jest jednak niewielka paleta kolorów czy wzorów tkaniny, a także to, że pasują wyłącznie do okien tzw. typowych. Rozwiązaniem dla osób, które posiadają w mieszkaniu czy w domu otwory okienne o nietypowym rozmiarze czy kształcie (np. półokrągłe, trójkątne) lub poszukujących ciekawych rozwiązań wnętrzarskich, są natomiast rolety wewnętrzne na wymiar.

Produkowane od podstaw pod konkretne zamówienie, idealnie zasłaniają okno i pasują doskonale do stylu wnętrza. Rolety dzień noc, rolety plisowane, rolety rzymskie czy mini rolety na wymiar w największym wyborze znaleźć można w ofercie sklepów internetowych. Jak zamawiać rolety online?

Wybór typu montażu rolety wewnętrznej

Pierwszym krokiem podczas kupna rolet wewnętrznych przez internet jest wybór typu montażu. Inny wymiar będzie miała roleta przytwierdzana bezpośrednio do ramy okiennej, a inny ta, która będzie montowana do ściany, sufitu nad tym samym oknem. W przypadku rolet o bezinwazyjnym systemie montażu, czyli niewymagającym wiercenia w ramie okienne, ścianie czy suficie, tkanina zakrywa niemal wyłącznie przeszklenie okna.

Najczęściej w tej grupie znaleźć można minirolety, a także niektóre modele rolet dzień noc czy rolet plisowanych. Rolety bezinwazyjne są najłatwiejsze w samodzielnych montażu – wystarczy podążać za instrukcją producenta. Przy zakupie rolet montowanych inwazyjnie trzeba liczyć się z koniecznością posiadania wiertarki. Przydadzą się także umiejętności manualne. Prace takie jak: wykonania otworów w ścianie czy suficie lub w ramie okna można też zlecić specjaliście.

Dokonanie dokładnych pomiarów okna

Kolejnym, niezwykle istotnym etapem jest wykonanie skrupulatnego pomiaru okna, na którym ma zawisnąć nasza roleta wewnętrzna. Wymiary, które podczas internetowego zamawiania rolety należy podać co do milimetra. Pozwoli to na dokładne dopasowanie przesłony do wielkości naszego okna czy wnęki okiennej.

Ze względu na większą dokładność, najlepiej pobierać je metalową rozwijaną miarką budowlaną.

W przypadku rolet wewnętrznych o różnych systemach montażu długość i szerokość na tym samym oknie będzie różnić się od siebie. Poniżej podajemy ogólne zasady pomiaru okna pod rolety wewnętrzne montowane do okna, sufitu i ściany.

Zawsze należy jednak postępować zgodnie z instrukcją konkretnego sklepu internetowego bądź producenta. W razie wątpliwości, przed złożeniem zamówienia, najlepiej skontaktować się z działem obsługi klienta sklepu, gdzie z pewnością uzyska się klarowne wytyczne bądź odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

W przypadku rolet montowanych do ramy okiennej, aby uzyskać ich szerokość, należy do szerokości szyby dodać z każdej strony po 2 lub 3 cm. Ich wysokość uzyskuje się natomiast, mierząc wysokość szyby wraz z ramą okienną od górnej do dolnej krawędzi.

Przy roletach montowanych do ściany nad oknem trzeba zmierzyć wielkość wnęki okiennej. Do jej szerokości powinno się dodać po 5 cm z każdej strony. Natomiast do wysokości ok. 30-35 centymetrów (tyle nad wnęką zawieszona zostanie roleta).

Przy wymierzaniu wielkości rolety montowanej do sufitu szerokość oblicza się tak jak w przypadku rolet montowanych na ścianie. Wysokość  natomiast równa się przestrzeni między sufitem a podłogą.

Wybór systemu sterowania rolety

Podczas składania zamówienia na rolety wewnętrzne na wymiar zostaniemy poproszeni również o podjęcie decyzji, z której strony ma znaleźć się jej system sterowania.

Wybierając konkretną stronę, prawą czy lewą, powinno się brać pod uwagę możliwość łatwego i szybkiego dostępu do mechanizmu podnoszenia i opuszczania rolety. Na tym etapie można również zdecydować, czy chce się kupić roletę ze sznurkowym czy z koralikowym systemem zwijania. Dostępne są też rozwiązania na piloty do rolet.

Wybór tkaniny rolety wewnętrznej

Po wyborze systemu montażu i sposobu sterowania oraz wykonaniu pomiarów pora na wybór typu i koloru tkaniny naszej rolety wewnętrznej.

Sklepy internetowe sprzedające rolety na wymiar posiadają bardzo duży wybór materiałów.  Możemy wybierać nie tylko o różne barwy czy wzory, ale także właściwości, np. odbijające światło, zaciemniające czy transparentne.

Różnią się one nie tylko wyglądem czy cechami, ale także ceną. Gdy klikniemy na konkretną próbkę tkaniny, zobaczymy zarówno wizualizację naszej rolety wewnętrznej. Np. rolety plisowanej, rolety dzień noc czy rolety mini,  jak także jej koszt.

Decydując się na konkretny materiał, warto zwrócić uwagę, aby pasował on do stylu i kolorystyki całego wnętrza. Do wnętrz minimalistycznych i skandynawskich najlepiej pasować będą rolety wewnętrzne w neutralnych, barwach, np. białe, szare, beżowe.

W aranżacjach w stylu nowoczesnym czy glamour można pozwolić sobie natomiast na mocniejsze akcenty kolorystyczne, np. czerń czy czerwień. Jasne rolety wewnętrzne będą w większym stopniu przepuszczać światło. Lepiej wybierać je do przestrzeni tzw. dziennej (np. do salonu czy kuchni), zamiast do sypialni czy pokoju dziecięcego.

Czy chcesz otrzymywać powiadomienia Jeśli tak kliknij tak Nie Tak