Ważna informacja! Nasze rolety są produkowane w Polsce z zachowaniem restrykcyjnych przepisów higienicznych.

Rolety plisowane. Personalizowane, na wymiar.

Roleta plisowana

Wybierz materiał z którego będą wykonane twoje rolety plisowane: gładki, perłowy lub zaciemniający.

Wybierz materiał z którego będą wykonane rolety.

Gładkietkaniny plisowane gładkie charakteryzują się jednolitą barwą na całej powierzchni materiału po obu stronach. Szeroka dostępność tkanin w tej grupie pozwala dobrać odpowiednią przezierność materiału, która ogranicza ilość promieni słonecznych wpuszczanych do wnętrza, a bogata gama kolorystyczna tej grupy pozwala dobrać tkaninę odpowiednią dla każdego wnętrza.

Perłowetkaniny plisowane perłowe od tkanin gładkich odróżnia fakt, że od strony zewnętrznej posiadają one “perłowe" wykończenie, dzięki któremu większa ilość promieni słonecznych zostaje odbita. Skutkiem tego jest mniejsze nagrzewanie się pomieszczeń bez całkowitego ich zaciemniania. Dodatkową cechą tkaniny perłowej jest to, że w warstwie widocznej od wewnątrz pomieszczenia przeplecione są delikatne perłowe nici widoczne z niewielkiej odległości, które nadają plisie większego szyku.

Zaciemniającetkaniny plisowane zaciemniające charakteryzuje fakt, że nie przepuszczają one promieni słonecznych do wnętrza pomieszczenia. Montaż plisy z materiałem zaciemniającym powoduje całkowitą blokadę nasłonecznienia we wnętrzu, dlatego dedykowane są one do sypialni czy pomieszczeń biurowych – wszędzie tam, gdzie konieczne jest prawie stuprocentowe zaciemnienie. Dodatkową funkcją plis z wykorzystaniem tego materiału jest ochrona przed nagrzewaniem pomieszczeń.

Roleta plisowana – wybierz profil

Oprócz tkaniny, głównym elementem budowy rolety plisowanej jest profil górny oraz dolny, w którym zamocowany jest materiał. Wykonany z trwałego aluminium profil służy do osłonięcia mechanizmu (sznurków), dzięki którym możliwe jest tak funkcjonalne działanie oraz obsługa zasłony.

W celu łatwej obsługi na każdym profilu górnym i dolnym zamocowany jest estetyczny uchwyt wykonany z trwałego materiału, co w połączeniu ze sznurkowym mechanizmem pozwala na łatwe zasłonięcie okna. Dbamy szczególnie o wykończenie naszych produktów, dlatego każdy profil zakończony jest estetyczną zaślepką profilu, która ukrywa znajdujące się tam elementy.

Rolety plisowane są ciekawym sposobem osłony  okien i ramy okiennej przeciw słońcu, ale nie tylko!

Świetnie sprawdzają się  także w oknach jako ochrona naszej prywatności.  Materiał rolet plisowanych wyglądem przypomina harmonijkę, którą można regulować według indywidualnych potrzeb. System regulacji pozwala na rozciąganie  plisy na dół i do góry. Nasze plisy okienne spełniają wymagania nawet bardzo wymagających klientów.  Prosty system mocowania  w oknach umożliwia samodzielny montaż.

Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są plisy umożliwia łatwe utrzymanie ich w czystości. Plisy są jednocześnie oryginalną ozdobą okna, a dzięki możliwości wyboru kolor, można wybrać roletę idealnie podkreślająca charakter wnętrza.

Dzięki możliwości zamówienia pod indywidualne wymiary okna, rolety sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu. Materiał formujący się w harmonijkę regulujemy za pomocą dwóch poziomych listw na górze i na dole. Dzięki takiemu systemowi możliwe jest ułożenie rolety w dowolnej wysokości okna, według oczekiwań i potrzeb.

Zamówienie  idealnej rolety do wybranego pomieszczenia nigdy nie było tak proste! Wystarczy dokonać pomiaru, wybrać kolor rolety i osprzętu i już za kilka dni można cieszyć się oryginalną przesłoną okienną.

Duży wybór kolorów, bezinwazyjny  i szybki sposób montażu to najważniejsze zalety rolet plisowanych.

Rolety plisowane, aby prawidłowo funkcjonowały muszą posiadać odpowiednie sterowanie sznurkowe w zależności od szerokości.

Szeroka gama sterowania sznurkowego w zależności od szerokości jaką pozsiadają plisowane rolety:

  • do 59 cm szer. – 2 x prowadzenie sznurkowe
  • 60 – 90 cm szer. – 3 x prowadzenie sznurkowe
  • 91 – 135 cm szer. – 4 x prowadzenie sznurkowe
  • 136 – 150 cm szer. – 5 x prowadzenie sznurkowe
  • <80 cm szer. - 2 x uchwyt sterujący (1 x góra, 1 x dół)
  • >80 cm szer. – 4 x uchwyt sterujący (2 x góra, 2 x dół)